אודות

פרופסור צילה צבס הינה פרופסור חבר לרפואה גרעינית בביה"ס לרפואה על שם סאקלר. היא כיהנה בעבר כנשיאת האיגוד הישראלי לרפואה גרעינית

היא ניהלה את המכון לרפואה גרעינית במרכז הרפואי חיים  שיבא, בתל-השומר משנת 1992 -2012 וכעת ממשיכה כיועצת בכירה במכון.

כמו כן היא יועצת בכירה גם במכון לרפואה גרעינית בבית חולים השרון, מרכז רפואי רבין בפתח-תקווה.

במהלך 30 השנים האחרונות  נבחרה פרופ' צבס לפתח ולנהל את הקורסים ללמודי ההמשך לרופאים ברפואה גרעינית במסגרת החוג לדימות של ביה"ס ללמודי המשך באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן הייתה יושבת ראש וועדת ה'בורד' לבחינות ההתמחות ברפואה גרעינית של ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י).

פרופ' צבס משמשת מזה שנים רבות יועצת לנושאי הרפואה הגרעינית למשרד הבריאות בישראל.

בין מינויה ותפקידיה הבינלאומיים ראי לציין את השתתפותה שנים רבות כחברת וועדה מייעצת לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בווינה (סבא"א) ובוועדות המקצועיות של האיגודים האירופאי והאמריקאי  לרפואה גרעינית.

התמחותה של פרופ' צבס בולטת בתחומי האנדוקרינולוגיה- בלוטת התירואיד והפראתירואידים , באונקולוגיה - במיוחד בטיפול ביוד- רדיואקטיבי ובאבחון האונקולוגי במיפויים המשולבים של  PET-CT וSPECT -CT

נושאים בולטים בהם פיתחה שיטות מיפוי ואבחון חדישות נמנים התמחותה במיפויי מח לאבחון תהליכים מוחיים , ומיפויי עצם לאפיון ואבחון טראומות של  שברי הליכה ומאמץ.

הפרסומים המדעיים של פרופ' צבס כוללים 104 מאמרים בעיתונות המקצועית הבינלאומית, 10 ספרים  (מאמרי מערכת ופרקים) ומעל 120 תקצירים שפורסמו בכנסים בינלאומיים בהם השתתפה והוזמנה להרצאות אורח מובילות בתחומה.